Česko-Italská spolupráce ve výrobě ozubených kol

Česko-Italská spolupráce ve výrobě ozubených kol

V malém městě v Jižních Čechách, v Protivíně můžeme najít pobočku známé italské společnosti Bondioli & Pavesi. Původem česká společnost OM Protivín je pod italskou značkou již deset let a velmi se jí daří. Italové jí přinesli mnohé investice a neustále rozšiřují pozemky i výrobní kapacity a zajišťují nové stroje i pracovní místa.

A čím se vlastně tato společnost zabývá? Bondioli & Pavesi už od roku 1950 vyrábí přenosové systémy pro zemědělské stroje a motocyklové odvětví. Od roku 1967 začala své působení postupně rozšiřovat a nyní má pobočky ve více než 50 zemích po celém světě od Ameriky, přes Indii až po Čínu. Nyní je jedním z předních výrobců převodových systémů na světě. Kdekoliv tak seženete náhradní díly a komponenty důležité pro výrobu aut, motocyklů i zemědělských stojů. Úspěch společnosti je zaručen díky tomu, že je kladen velký důraz na přání zákazníků a na kvalitu výrobků. Neustále se snaží přicházet s inovativními myšlenkami, výrobními procesy a spolupracuje s výrobci stojů.

Dceřiná pobočka v Protivíně potom dodává především ozubená kola, převodové skříně, diferenciály, hřídele, řetězová kola, řadící válečky a další díly pro dopravní prostředky a motocykly. Prioritou společnosti je ovšem výroba pro zemědělské stoje, a to především převodových systémů.

Díky desetiletím zkušeností v oblasti přenosu energie vyvinula společnost řadu pohonů a příslušenství SFT, přičemž každý komponent je navržen tak, aby splňoval zásady bezpečnosti, funkce i moderní technologie. Na jejich stránkách najdete široký výběr tohoto příslušenství nejen pro traktory a další zemědělské stroje ale i pro motocykly.