Automatizace v balících, plnících a etiketovacích strojích

Automatizace v balících, plnících a etiketovacích strojích

Automatizace ve všech oborech jde mílovými kroky kupředu. Obzvláště potom v průmyslu a v zemědělství. Zatímco v minulosti pracovali na sklizni, následném zpracování a balení úrody na polích stovky lidí, dnes je to hotovo s minimálním zásahem člověka za velmi krátkou dobu, a to především díky automatizaci. Člověk vždy hledal způsoby, jak si práci ulehčit, a tak se pomalu ale jistě od pracovních linek přesunul k počítačům, které ovládají stroje, které práci udělají za něj.

Pracovní stroje musí být dobře navržené a vymyšlené, aby dělaly přesně to co mají. To je práce pro inženýry, kteří se starají o elektroinstalace a o hardware i software těchto strojů. Hardware jsou všechny ty součástky, na které si můžeme sáhnout a software je operační systém daného stroje. Hardware a software pro řízení pracovních trojů Praha  navrhuje a stará se o jeho funkčnost a údržbu pan inženýr Zdeněk Pejšek. V tomto oboru podniká již od roku 1992 a díky tomu má opravdu bohaté zkušenosti. Zároveň však sleduje novinky na trhu, aby udržel krok se stále se měnícími technologiemi.  Od roku 2010 tak ještě zajišťuje i výrobu a oprav elektrických součástek a strojů. Jeho specializací jsou především stroje balící, plnící a etiketovací, které mají využití v mnoha odvětvích průmyslu.

Balící stroje už léta usnadňují práci v potravinářském, papírenském, automobilovém i dřevařském průmyslu. To, jak je výrobek zabalen dělá důležitý první dojem. Další nedílnou součástí při prodeji je etiketa, kterou musí být označen. Moderní etiketovací linky se vyznačují velkou pamětí a vysokou kapacitou. Stejně tak i automatické plnící stroje se postarají o přesné plnění všech druhů látek do různých obalů.