Vezměte stavbu od podlahy

Vezměte stavbu od podlahy

Tak jako základová deska tvoří základ každého domu, tak stejně tak podlaha je základem každého pokoje. Proto když začínáme vybavovat jakýkoliv pokoj, bereme to „pěkně od podlahy“ a to doslova. Zbývá už jen vybrat ideální typ podlahy, který bude vyhovovat všem vašim přáním a požadavkům.

Aby byla podlaha rovná, hezká a mohla plnit svůj účel, je nesmírně důležité mít kvalitně udělaný podklad podlahy. Pokud bydlíte v rodinném nebo bytovém domě či vybíráte podlahu do kanceláří vaší firmy, ideální variantou se pro vás stávají lité betonové podlahy a nebo podlahy anhydritové, které tvoří perfektní základ pod keramickou dlažbu, PVC, koberec nebo třeba palubky. I garáže, výrobní a skladové haly nebo třeba nákupní centra potřebují podlahy. V tomto případě se obracíme na firmy, které provádí průmyslové podlahy. A nesmíme zapomenout ani na „venkovní podlahy“, jako jsou různá parkoviště, rampy, komunikace uvnitř nějakých podniků, překladiště nebo odstavné plochy. A zde je potřeba nějakého povrchu. V tomto případě volíme takzvané venkovní zpevněné betonové plochy. Svým provedením jsou podobné průmyslovým podlahám a jejich povrch bývá polohlazený případně zdrsněný.

Stejně tak jako podlaha a základová deska je základem každého domu, další věcí, kterou bychom měli zajistit než začneme dům vybavovat je kvalitní omítka. Dříve bylo zvykem omítky aplikovat pouze ručně, což zabralo poměrně dost času a vyžadovalo to velkou pečlivost. Míra pečlivosti zůstává stejná, ovšem čas můžete výrazně ušetřit díky takzvané stříkané omítce. Omítka se aplikuje pomocí stroje, který ji na zeď nastříká. Před použitím stroje je třeba provést základní úpravy jako zabandážovat přechody mezi různorodými materiály, vnější rohy opatřit vyztužovacími ocelovými rohovníky a potom už stačí jen stříkat.

Omítka i podlahy mají obecně dlouhou životnost a tak se na nich nevyplatí šetřit. Pokud se tedy rozhodnete stavět dům nebo rekonstruovat pokoj, nepodceňte tyto dvě důležité věci, jsou totiž klíčem ke kvalitnímu bydlení.