Suchá výstavba je rychlá a levná

Suchá výstavba je rychlá a levná

Už třiadvacet let podniká Ing. Jaroslav Mlénský, ředitel, vlastník a jednatel společnosti SVAPO, s. r. o. Firma se specializuje na stavební činnost, zejména na provádění staveb na klíč v oblasti bytových a občanských staveb, včetně bouracích prací a řemesel, a také jako certifikovaná firma v programu „Zelená úsporám“. SVAPO se specializuje na suchou výstavbu sádrokartonových konstrukcí RIGIPS – staví příčky, dělá podhledy, provádí rekonstrukce podkroví, vyhotoví protipožární obklady a stěny, a také bezpečnostní příčky pro banky.

Se sádrokartonovými konstrukcemi se pracuje rychle a snadno, bez mokrých zděných procesů. V nově rekonstruovaných bytech klienti ocení hladké a rovné stěny a stropy, do kterých se elektrorozvody schovají bez zasekávání a krytí lištami. Konstrukce zajistí vynikající akustický komfort, takže se obyvatelům bytů rozhodně nestane to, co nájemníkům bytu v paneláku – že večer uslyší každé slovo od sousedů a nechtěně se tak stanou svědky rodinných rozepří nebo jiných nepříjemných diskuzí. Díky technologii Activ Air se obyvatelé bytů navždy zbaví formaldehydu a budou dýchat čistý vzduch. Suchá výstavba má nízkou hmotnost konstrukcí, takže nezatíží stavbu ani podlaží pod rekonstruovaným bytem. Minimální tloušťka stěn znamená oproti jiným typům výstavby úsporu místa. A ještě jeden velmi příjemný aspekt. Suchá výstavba není finančně náročná a nezatíží rodinný rozpočet. Dětský pokoj se dá pomocí suché výstavby opravit za jeden den, kompletní rekonstrukce panelového bytu o třech místnostech a kuchyňském koutu zabere asi tři týdny.

V rámci sádrokartonové výstavby se dají montovat i desky s extrémní pevností, které mají vysokou mechanickou odolnost a únosnost. Dají se do nich kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a hmoždinek. Jeden vrut unese až 25 kilogramů. Povrch sádrokartonu se může tmelit bez broušení, což při stavbě přinese časovou úsporu až tři hodiny na 70 čtverečních metrů.

SVAPO kromě stavební činnosti nabízí také zámečnické práce a kovovýrobu menších ocelových konstrukcí včetně montáže a osazení, projektovou a obchodní činnost, dodávku a montáž truhlářských výrobků a výplní otvorů jako jsou střešní okna, plastová okna a dveře, plovoucí podlahy a vnitřní okenní žaluzie. Když začnete rekonstruovat se SVAPO, získáte vše, co si budete přát.