Železný šrot a autovraky patří do Metalšrotu

Železný šrot a autovraky patří do Metalšrotu

Některé opady prostě nepatří do obyčejné popelnice. Už jsme se naučili třídit plasty, sklo a papír tak přichází čas se totéž naučit i s kovy. Je pravda, že jen málokoho by napadlo vzít železný šrot a odvést ho někam na skládku. Na železném šrotu a barevných kovech se dá i něco vydělat. Společnost, která se zaměřuje na jejich výkup a zpracování najdete v každém větším městě a pokud sami nemáte prostředky, jak odpad k nim dopravit, přijedou si pro něj sami. Své provozy na výkup a zpracování železného šrotu má ve více ne patnácti městech také společnost Metalšrot Tlumačov. Mimo Tlumačova najdete jejich provozy například také v Olomouci, Brně, Žďáru nad Sázavou, Třebíči, V Uherském Brodě nebo Starém městě nebo v Broumově.

Tato společnost vznikla v květnu roku 1992 a do dnes patří mezi jeden z největších a nejlépe vybavených provozů zabývajících se výkupem železného šrotu a barevných kovů, jeho zpracováním a následným prodejem. Kapacitní možnosti společnosti jsou cca 200.000 tun upraveného vsázky schopného železného šrotu a barevných kovů za rok. Společnost vlastní kromě běžných strojů a technologických zařízení i speciální zařízení na drcení a separaci lehkého kovového odpadu – především autovraků, bílé kuchyňské techniky, elektro-spotřebičů a měděných a hliníkových kabelů.

Na ekologickou likvidaci autovraků se tato společnost zaměřuje už mnoho let. Dokonce od Krajského úřadu obdržela jako jedna z prvních společností souhlas s provozem zařízení ke sběru, výkupu a využití odpadů a odstraňování autovraků. Tuto činnost Metalšrot smluvně zajišťuje pro většinu smluvních dovozců a prodejců osobních automobilů v regionu i v rámci celé České republiky. V případě zájmu neváhejte vyplnit nezávazný formulář s poptávkou nebo zavolat abyste zjistili více informací a mohli se domluvit na spolupráci.