Servis, opravy a montáže pro nákladní auta i autobusy

Servis, opravy a montáže pro nákladní auta i autobusy

Nákladní automobily a autobusy jsou neustále v provozu a na cestách po České republice i v zahraničí, jejich technickému stavu je proto třeba věnovat zvláštní pozornost. Každý provozovatel se proto snaží najít spolehlivou firmu, která mu zabezpečí servis, opravy, dostatek náhradních dílů a případně poskytne i nadstandardní služby.

Právě takovou firmou je Tom servise. Společnost vznikla v roce 1991, její hlavní náplní byla obchodní činnost s náhradními díly pro automobilovou dopravu, opravy agregátů a renovace brzdových a třecích segmentů. V roce 1998 se společnost rozšířila o bývalé ČSAD a navázala na zakázkovou výrobu, opravy automobilů nákladních, přípojných vozidel a autobusů, které ČSAD svým zákazníkům vždy poskytovala. Zejména dlouholeté zkušenosti z výroby speciálních návěsů na přepravu těžkých hutních materiálů, velkoobjemových návěsů pro přepravu sypkých materiálů a nízkoložných návěsů JUMBO s řadou modifikací byly rozhodující pro rozšíření výrobní činnosti společnosti na lesní hospodářství, zejména na odvoz dřeva. Výsledkem je výroba návěsů TOM, montáž hydraulických jeřábů a nástaveb LIGHT, a také kompletování lesních odvozních souprav a výroba přívěsů. Další položkou výrobního programu se staly speciální nástavby hákových nosičů kontejnerů a montáže hydraulických rukou pro komunální a stavební techniku. Bylo zřízeno hydraulické centrum, v němž se vyrábějí a opravují hydraulické válce, vyrábějí hydraulické hadice a dodávají další komponenty.

V opravárenské činnosti se společnost zaměřuje na opravy nákladních, užitkových a přípojných vozidel tuzemských a zahraničních značek, a také na opravy autobusů. Při servisu a opravách se používají nejnovější měřící a digitální přístroje a technologická vybavení. Servisní pracovníci seřizují geometrii řízení a náprav, celých vozových souprav a rovinnost rámů, poskytují kompletní diagnostiku a načítají skryté závady řídících jednotek na vozidlech. Všechny závady jsou připraveni odstranit, stejně tak jako udělat další odborné práce, nezbytné pro kvalitní servis. Mimo jiné například montáž a servis analogových a digitálních tachografů. Tyto přístroje společnost jako autorizované metrologické středisko také ověřuje.

V rámci své obchodní činnosti TOM service provozuje velkoobchod i maloobchod s náhradními díly, ty klientům distribuuje i prodává ve vlastních prodejnách.