Po zimě si auto zaslouží péči

Po zimě si auto zaslouží péči

Venku se pomalu ale jistě otepluje a stejně s tím, jak my budeme hledat lehčí kabáty na jaro, tak i brzy přijde doba, kdy bude potřeba naše auto připravit na jarní sezonu. Přes zimu dostávalo pořádně zabrat vlivem počasí a ztížených podmínek, tak je teď čas se mu odvděčit a dopřát mu potřebnou péči. Na konci března přijde čas, kdy se mohou zimní pneumatiky měnit opět za letní, a nejen na tento krok je dobré se připravit v předstihu. Pneuservisy i autoservisy budou mít brzy všechny data v kalendáři plná, a proto je dobré začít přemýšlet nad tím, co vše bude třeba pro vaše auto udělat, aby bylo opět perfektně připraveno na letní sezonu s dostatečným předstihem.

Přezutím pneumatik práce zdaleka nekončí, pokud chcete být zodpovědný motorista a dobrou péčí i prodloužit život svého vozidla. Důkladné umytí včetně disků a podvozku na začátku jara by mělo být samozřejmostí. Přes zimu jsou silnice pokryté tuny soli a stěrku, která má neblahý vliv na kovové části vozu, protože urychluje korozi. I interiér, do kterého se dostával štěrk a kamínky ze silnic si zaslouží pořádné čištění. Další část, která dostávala přes zimu zabrat jsou stěrače, které se působením ledu a sněhu poničily a pokud zvažujete koupit nové, jaro je na to vhodná doba.

Klimatizace přes zimu zahálela a pravděpodobně bude zanesená nečistotami. Proto je vhodné nechat si ji důkladně vyčistit a desinfikovat a doplnit chladící médium než v létě uprostřed kolony zjistit, že s vedrem nic neuděláte a užívat si nedobrovolnou saunu. Dokonale vám klimatizaci vyčistí jen v autoservisu, a to i tam, kam se běžně nedostanete. V autoservisu si také nechte zkontrolovat brzdy, zima a vlhko na ně má špatný vliv a správné fungování brzd je v každém autě zásadní.