Králem železnic

Králem železnic

Kdo z nás nikdy necestoval vlakem, nebo alespoň nepřímo nevyužil vlak k přepravě nějakého zboží? Cestování vlakem si lidé spojují s dobrodružstvím. Je to možná tím, že si nejvíce pamatujeme cestování vlakem, když jsme byli děti. Také ve filmech a v pohádkách jsou cesty vlakem prezentovány jako začátek velkého dobrodružství. Vzpomeňme si třeba na Honzíkovu cestu, kde se malý odvážlivec vydá na svou první cestu vlakem za svými prarodiči a v průběhu zažívá nemalá dobrodružství. Které dítě, po přečtení nebo převyprávění této knihy tehdy netoužilo po cestě vlakem? Vlak a spolu s ním i nádraží hrál důležitou roli také v knize Harryho Pottera, kterou tehdy četlo snad každé dítě a později chtělo probíhat skrz sloupy na nádraží s vidinou obrovské lokomotivy na nástupišti devět a třičtvrtě. Stejně důležité, ne- li důležitější, jako přeprava osob, je také přeprava zboží. Snad žádný jiný dopravní prostředek není schopen přepravit takové množství nákladu najednou, jako právě vlak.

Jsme skupina AWT a jsme jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb nákladní železniční dopravy v Evropě. Na trhu působíme již šedesát pět let a tyto zkušenosti jsou více než znát na kvalitě a spolehlivosti našich služeb. A co vše jsme vám schopni zajistit?

Mezi klíčové služby, které nabízíme, patří železniční doprava, ve které jsme dvojkou na trhu v České republice a v zahraničí se pohybujeme mezi evropskými špičkami v tomto odvětví. Další služnou, kterou nabízíme je železniční spedice, ve které si v České republice držíme své prvenství. Pro naše zákazníky připravujeme a později i realizujeme ta nejlepší ucelená dopravní řešení právě pro ně. Pokud se na něčem pevně domluvíme, tak se na nás můžete na sto procent spolehnout, a proto jako jediný přepravce ČR garantujeme termín přistavení vozu. Zajišťujeme návazné přepravy včetně tvorby logistických řetězců silnice- železnice- silnice. Našim zákazníkům dále nabízíme služby kombinované železniční dopravy a to díky propojení vlastní železniční dopravy, otevřeného terminálu a spedičních a logistických služeb. Prostřednictvím společnosti AWT ROSCO nabízíme komplexní služby spojené s pronájmem a správou vozového parku. Pokud tedy potřebujete nákladní vůz, ale vaše firma jím nedisponuje, rádi vám ho pronajmeme a zajistíme jeho běžnou údržbu. Pronájem nákladních vozů však naše služby z daleka nekončí. Pomoci vám můžeme také s čistěním cisternových vozů, autocisteren, tank kontejnerů, IBC kontejnerů a jiných obalů.

Ani odpady nám nejsou cizí a naše služby sahají až k nim. Zabýváme se čištěním odpadních vod, likvidací odpadů či likvidací starých ekologických zátěží. Pomocnou ruku a radu vám také nabídneme při nakládání s nebezpečnými odpady.

V železniční nákladní dopravě zkrátka neexistuje přání, které bychom vám nedokázali splnit. Pokud tedy budete hledat dopravce v tomto odvětví, neváhejte, a obraťte se na nás!