Autodoprava, která vám zajistí přepravu zboží s kontrolovanou teplotou

Autodoprava, která vám zajistí přepravu zboží s kontrolovanou teplotou

Autodoprava je v dnešní době schopna převézt prakticky cokoliv. Ať už se jedná o nábytek, hlínu na stavbu nebo dokonce nová auta do autosalonu, nákladní tahače spolu s vhodným typem návěsu si s tím hravě poradí. Největší využití však dnes autodoprava nachází v potravinářství. Právě tam je totiž třeba každý den dopravit tisíce čerstvých výrobků, které budou ještě před otevřením uloženy na své místo v regálu a čekat na první zákazníky, kteří ho do večera zase vykoupí. Doplňování a dovážka potravin se tak stává nekonečným koloběhem, se kterým si žádný obchod bez autodopravy neporadí.

Čerstvé potraviny však pochopitelně nepotřebují jen obchody. Neobejdou se bez nich ani restaurace a bary. Služby autodopravy však můžeme využít i jako jednotlivci, a to například při velkých oslavách či svatbách, na které potřebujeme dopravit jídlo. Kromě surovin je tak třeba občas přepravit i hotová jídla, nádobí či alkohol. Nemluvě o tom, že některé suroviny i hotová jídla potřebují být uchovávány v určité teplotě, jinak by se zkazily. Převážet například syrové maso nebo mražené potraviny, aniž bychom zajistili jejich chlazení je věc, která se rozhodně nevyplatí. Jediným řešením na převážení chlazených jídel však nejsou přenosné lednice do auta. Některé vozy dokáží nastavit konkrétní teplotu vhodnou přesně pro typ výrobků, které zrovna přepravují.

Firma Hebík Transport, s.r.o. zajišťuje přepravu s kontrolovanou teplotou a přepravu cenného zboží. Firma, která v roce 2003 začínala s pár auty, se postupně rozrostla na 50 tahačů s mrazírenskými návěsy. Díky nim dokáže zajistit přepravu zboží spolehlivě a bez čekání. Kromě vnitrostátní přepravy nabízí firma přepravu zboží také v rámci celé západní Evropy, kde díky svým partnerům dokáže zajistit bezodkladné řešení případných komplikací či problémů. O hladký průběh přepravy se starají také dispečeři, kteří sledují průběh cesty a 24 hodin denně jsou ve spojení s řidiči. Díky tomuto systému je firma schopna přesně určit, kde se vozidlo s vaším nákladem zrovna nachází, a jaký je průběh jeho cesty. Zákazníci tak mají neustálý přehled o pohybu své zásilky.

Díky vestavěné telematice do svých návěsů může firma sledovat aktuální teplotu v nákladovém prostoru v průběhu přepravy a v případě potřeby ji vzdáleně přenastavit. Návěsy firmy jsou vybaveny paletovými koši, které jim umožňují provádět přímo na nakládce paletovou výměnu.