Auto na opravu, měření emisí a STK

Auto na opravu, měření emisí a STK

Víte, že přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích řídí vozidlo, které je technicky nezpůsobilé k provozu? Pravidla jsou přísná, řidič takového vozidla může dostat až pět trestných bodů, pokutu ve výši 500 až 10 000 Kč a dokonce mu může být odebrán řidičský průkaz na dobu šest měsíců až jeden rok. Takové nepříjemnosti je možné předejít, když je vozidlo ve stoprocentním technickém stavu, s platnou Státní technickou kontrolou. Včasná návštěva STK ušetří tisíce, je dobré si pohlídat termíny a včas se objednat. Ve východních Čechách připravuje vozidla na STK, měří emise, auta opravuje a montuje do nich doplňkové vybavení firma KORADO.  Najdete ji v Hradci Králové – Svobodných Dvorech. Pracovní doba je každý všední den už od šesté hodiny ranní do 14,30 hodin, objednat se lze prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. Objednaní zákazníci mají před náhodně příchozími přednost.

Firma Miroslava Korela provádí měření emisí u všech typů osobních a dodávkových vozidel s benzínovým, dieslovým, LPG a CNG pohonem podle nové metodiky AVL Ditest. KORADO zajišťuje i STK pro osobní automobily. Na STK si je nutné s sebou vzít velký technický průkaz a osvědčení o technickém průkazu neboli malý technický průkaz. Technická kontrola probíhá až po změření emisí, je třeba tedy počítat s tím, že řidič se na místě nějakou dobu zdrží.

Nejen na měření a kontroly se lze objednávat, KORADO provádí také opravy vozů všech značek, výměnu olejů ESSO, montuje a vyvažuje pneumatiky všech značek, seřizuje vozidla na CO, provádí geometrii a seřízení motoru. Neméně důležitou službou je montáž tažných zařízení, katalyzátorů, střešních oken a různých autodoplňků. I v těchto případech KORADO vyhoví majitelům všech typů vozidel. Miroslav Korel provozuje také autodopravu, vozí náklady o hmotnosti od 0,4 do 3,5 tuny.