Uhlí má své místo i v dnešní době

Uhlí má své místo i v dnešní době

Pokud doma topíte elektřinou nebo plynem, každý rok nejspíš sledujete zprávy s napětím o kolik opět tyto zdroje opět podraží. Pravděpodobně vás také nenechávají klidnými zprávy o tom, že hrozí nedostatek elektřiny a dovážení plynu z dalekých zemí je značně komplikované, a tak ho také nemusí časem být dostatek a na tom se samozřejmě odrazí i cena. Přitom jednoduché řešení vytápění máte přímo pod nosem. Stačí se ohlédnout kousek do minulosti, spojit ji s moderními technologiemi a levný i spolehlivý způsob vytápění máte vyřešený. Ano, řeč je o kotlích na tuhá paliva, dřevo, brikety a uhlí.

Především uhlí má v České republice dlouhou tradici, je snadno dostupné a můžete se spolehnout, že ještě dlouho bude. Mimo to se České hnědé uhlí vyznačuje prvotřídní kvalitou a jeho využíváním si snižujete nezávislost na dovozu a podporujete místní zdroje. Pokud přece jen máte strach, že uhlí dojde nebojte se. Ve světě je ho nejvíce zásob ze všech fosilních paliv a vydrží ještě hodně dlouho. Jeho cena je také oproti jiným zdrojům tepla velmi příznivá a dlouhodobě se drží stabilně nízko.

Toho, že by uhlí bylo neekologické se s moderními kotli s účinným spalováním už také bát nemusíte. Kvalitní uhlí je velice efektivní zdroj tepla vyznačující se vysokou výhřevností. Důležité je tak hledět nejen na kvalitu kotle, aby splňoval nejvyšší emisní třídy, ale i na kvalitu uhlí. To vždy odebírejte od spolehlivých dodavatelů a dívejte se na všechny parametry uhlí jako je zrnitost, výhřevnost nebo použité příměsi. Moderní kotle na uhlí jsou také velmi komfortní, nemusíte se bát nutnosti neustálého přikládání a vynášení popela, ta vás čeká jen jednou za pár dnů, v největší zimě přinejhorším jednou denně.