Skleněné obaly jsou zdravé

Skleněné obaly jsou zdravé

Každý kdo trochu přemýšlí o naší planetě a sleduje, co se ve světě děje, musí si uvědomovat, že něco je v nepořádku. Úplně se stačí zaměřit na detaily, v supermarketu každá potravina zabalená v samostatném obalu, koše přetékající pet lahvemi a plastový odpad všude. Pokud vám to není jedno a chcete plasty omezit, jen nevíte, jak pak existuje několik jednoduchých řešení a alternativ.

Jednou z možností je nahradit ve své domácnosti plastové krabičky na jídlo skleněnými a v obchodech raději sáhnout po výrobcích buď úplně bez obalu, nebo v případě jogurtů a mlék ve skleněném obalu. To samé i u kosmetiky. Dokonce existuje mnoho bezobalových obchodů, kde si můžete koupit potraviny do své nádoby přímo na váhu a to je skleněný obal ideální. Místo toho abyste si neustále kupovali balené nápoje, můžete si pořídit skleněnou lahev, kterou můžete nosit stále dokola. Pro změnu platové lahve za skleněnou ovoří i vaše zdraví, plasty na slunci uvolňují toxické látky, snadněji na nich vznikají plísně a nejdou tak snadno vymýt. Sklo je mnohem hygieničtější, používá se například i ve zdravotnictví na léky nebo v chemickém průmyslu a proto si můžete být naprosto jistí jeho nezávadností a spolehlivostí. Vzhledem k pokročilým technologiím výroby skla se ani nemusíte bát, že se vám taková lahev nebo krabička rozbije v tašce nebo bude zbytečně těžká.

Za další výhodu skleněných obalů můžete považovat také to, že působí elegantněji a exkluzivněji než obyčejná pet lahev. Když v obchodě sáhnete po jogurtu nebo mléku ve skleněném obalu, pak si také můžete být jistí, že po vhození obalu do tříděného odpadu bude opravdu recyklován a znovu využit.