Přírodní kameninová dlažba a kameninové architektonické prvky patří k tomu nejlepšímu, co si může majitel rodinného domu nebo firmy dopřát. Vyznačují se velmi příznivými kvalitativními parametry, jakými jsou mrazuvzdornost, nízká nasákavost, odolnost vůči teplotním změnám, kyselinám a zásadám. Na keramické dlažbě určitě neuklouznete, protože má mimořádně tvrdý protismykový povrch, a jen stěží dlažbu poškodíte, i když vám na ni upadne nějaký předmět, protože má vysokou mechanickou pevnost.
Plochy vytvořené z kameninové dlažby mají přírodní vzhled v odstínech od okrové až po červenohnědou. Kromě dlažby si zákazníci mohou koupit také schodišťové prvky, krajové lišty, okapnice, parapetní prvky a jiné. Díky těmto vlastnostem má přírodní kameninová dlažba široké uplatnění ve stavebnictví, a to jak v exteriérech, tak v interiérech. V exteriéru můžeme kameninové prvky najít na schodištích, terasách, kolem bazénů a v obkladech rodinných domků. V interiéru se uplatní jako průmyslové podlahy, ve vstupních halách, zimních zahradách, sklepních prostorech, jako prvky krbů i jinde. Hodí se skvěle pro stylové dotvoření architektonického vzhledu historických staveb a stylových restaurací.
Před samotnou pokládkou je třeba prohlédnout barevnost dlažby a využít přírodní odstíny tak, aby byla vznikající plocha tónově vyrovnaná. V exteriéru se dlažba pokládá na vyzrálý betonový podklad za pomoci flexibilních, mrazuvzdorných lepících tmelů. Podklad musí být čistý, suchý a pevný, musí z něj být odstraněny zbytky bednících olejů a jiných nečistot. Poklad musí být také rovný, případné nerovnosti se vyrovnají vhodnou opravnou stěrkou. Dlaždice se k podkladu lepí celoplošně, spárování se provádí tmely, přebytečný materiál se odstraní gumovou stěrkou. Po zatuhnutí se plocha domyje vlhkou houbou.