Krabičky jako účinná reklama

Krabičky jako účinná reklama

Jednou z možností, jak o sobě firmy dávají vědět, jsou různé propagační materiály a obaly s reklamními potisky. Pokud jsou nápadité a dobře udělané, upoutají pozornost zákazníků na první pohled a lidé si je dobře zapamatují. A s nimi i firmu, kterou mají propagovat.

Tiskoviny se nejlépe uchovají v laminovaném obalu. Laminace se provádí matnou, lesklou nebo strukturovanou fólií, nejčastěji z polypropylenu. Tiskoviny jsou v takovém obalu nádherně barevné, velmi pevné a odolné vůči otěru. Laminace se provádí na strojích Autobond s automatickým nakladačem a na laminovací lince. Do laminovací fólie se umisťují tiskoviny menších i větších rozměrů, a to až do velikosti 740 x 1100 milimetrů.

Krabičky, tvarové obaly z kartonu a lepenky, reklamní stojánky a další předměty se vyrábějí technologií tvarového výseku neboli výseku z raznice. Tvarový výsek se dělá na příklopovém lisu a na cylindrickém automatu, vše ve formátu B2. Tímto způsobem se dají vyrobit předměty různé velikosti a různých tvarů. Když je z kartonu nebo lepenky nachystaný polotovar, krabičky se skládají a lepí, aby dobře držely tvar. Pro lepení krabiček se používají speciální lepící automaty s jednobodovým lepením a předohybem rylů. Předohýbání materiálu usnadní skládání krabiček v plnících automatech. Aby byly krabičky úhledné, povrch v místě lepení se odfrézuje. Zmíněná technologie má řadu předností, umožňuje používat pro zušlechtění tiskovin plošný UV lak místo parciálního a také metodu laminování. Zákazník se přitom nemusí obávat, že by se vyrobené krabičky rozpadly, jejich soudržnost je vynikající.

Stále oblíbenější a více žádané jsou takové krabičky, které se dobře a snadno plní. Jejich konstrukce je velmi účelná, takže plnění je rychlé a tedy i finančně výhodné. Žádané jsou především krabičky se samoskladným dnem, tříbodově lepené. Tomuto trendu skvěle vyhovuje použití tříbodové automatické lepičky, vybavené trojitou plazmou. Plazma upraví povrch krabičky v místě lepení, takže vzniká kvalitní a pevný spoj.

Pro dokonalý vzhled krabičky nebo jiného reklamního předmětu je důležitý tisk. Na jižní Moravě je řada tiskáren, které přání zákazníka splní na jedničku, stačí si jen vybrat tu, která bude zákazníkovi vyhovovat nejlépe.