K Sečkařům pro pružiny a dřevo

K Sečkařům pro pružiny a dřevo

Hned dvě firmy ve Velké nad Veličkou mají na vývěsním štítu příjmení Sečkař. Je to pružinárna a pila. V pružinárně se za pomoci nejnovějších technologií vyrábějí certifikované pružiny z kvalitních materiálů. Firma byla založena v roce 1990, kdy začala vyrábět v pronajatých prostorách bývalého státního statku. Budovu časem odkoupila, nakoupila nové i starší stroje, postavila nové budovy, v roce 2002 výrobní halu a o čtyři roky později sklad. Dnes je výrobní plocha firmy kolem dvou tisíc metrů čtverečních, strojní vybavení představují z osmdesáti procent CNC stroje.

Firma se snaží dále rozvíjet, rozšiřovat výrobu pružin a pokrýt všechny potřeby zákazníků. Velká část výroby je na zakázku, přesně podle přání odběratelů. Velký podíl na rozvoji společnosti mají zaměstnanci, kteří prosluli svou zručností a obětavým přístupem k zákazníkům. I díky nim firma získala v lednu 2005 certifikát jakosti ISO 9001/2008.

Ve výrobním programu jsou tlačné, tažné, zkrutné a tvarové pružiny, a také závitové vložky. Závitové vložky vyrábí Pružinárna Sečkař jako jediná v České republice. Jsou vyrobeny z nerezového materiálu a používají se pro zpevnění závitové části v lehkých slitinách u nových výrobků nebo pro opravy závitů hlav spalovacích motorů, převodovek a přírub.

Hitem eshopu jsou důmyslné pasti na myši, které umožňují hlodavce lovit bez dotyku ruky. Past má vždy čistá držadla, není ji třeba k ničemu přivazovat, lze ji líčit z obou stran a aktivovat se dá pouhým skloněním a přesunem těžiště. Po sklapnutí padá na bok a nevyletí z ní návnada, protože je po aktivaci přitlačena pružinou. Zákazníci tady mohou koupit také pružiny do zahradnických nůžek, pružinová krmítka na ryby a vinohradnické fixační spony.

Další aktivita rodiny Sečkařových je zaměřena na lesnictví, těžbu a zpracování dřeva. Akátové a dubové kůly různých profilů a délek si kupují majitelé sadů, vinic, lesů a obor, chovatelé dobytka a také majitelé rodinných domů, kteří touží po okrasném plotu. Na pile se dá koupit i řezivo, stavební a truhlářské přířezy, latě, vazby a hranoly.