Dlouhotrvající plasty jako budoucnost nejen v automobilovém průmyslu

Dlouhotrvající plasty jako budoucnost nejen v automobilovém průmyslu

Plast obecně je často veřejností chápán jako materiál, který má nežádoucí účiny na naše životní prostředí. Může tomu být skutečně tak, ovšem jen co se týká jednorázových plastů. Jednorázové plasty v podobě brček a obalových materiálů mají opravdu negativní dopad na naši planetu. Omezení a recyklace těchto plastů je důležitou součástí enviromentálnějšího světa. Netýká se to ovšem dlouhotrvajících plastů, které jsou speciálně uzpůsobené, aby byly schopny nahradit klasické materiály jako kov, dřevo či sklo. Výrobky z tohoto materiálu tzv. kompaundy se pak hojně využívají například v průmyslovém odvětví.

Jak vznikají a na co se vše používají kompaundy?

Kompaundy jsou polotovary, které splňují vysoké technické požadavky. Díky odolnosti, precizním zpracováním a technickým vlastnostem se tyto polotovary využívají pro nahrazení jiných materiálů v průmyslu. Tyto produkty vznikají kampaundací plastů a obecně jsou tvořeny ze směsí špičkových polymerů a odpadních polymerů. Přesné složení se pak liší na základě použití daného produktu, aby dostál všem svým technickým i estetickým vlastnostem.

Kampundací plastů se zabývá společnost SILON, která tyto špičkové materiálové polotovary v té nejvyšší kvalitě. Zabývají se zejména výrobou síťovaného polyethyleny pro potrubí například pro dodávky pitné vody nebo podlahové vytápění. Jejich kompaundy se hojně využívají také pro kabeláž nebo v automobilovém průmyslu. Velkou výhodou těchto výrobků je kromě velké odolnosti i jednoduchá instalace. Nabízí také zakázkovou výrobu. Pokud tedy máte specifický požadavek pro výrobu komponentu, rádi vám vyjdou vstříc a daný výrobek přizpůsobí vašim potřebám. Firma Silon se neustále věnuje také vývoji kompaunduntů, díky kterému mohou poskytovat ty nejlepší služby na trhu.