Vymalovat můžeme i bez štětky

Vymalovat můžeme i bez štětky

Když od někoho slyšíme, že bude malovat byt, nebo že potřebuje natřít zahradní plot, automaticky si představíme člověka oblečeného ve starém oblečení, zacákaného od barvy, jak v ruce svírá štětku nebo malířský váleček. Někde opodál bude stát kýbl s barvou a všude kolem budou barevné cákance. Barvu však dnes můžeme nanášet podstatně jinak.

Nátěrové hmoty, které se v současnosti vyrábějí, bývají nanášeny různými způsoby. Natírání je způsobem nejstarším a zároveň také nejrozšířenějším. Natírat barvu můžeme štětcem, navalovacím válečkem nebo třeba nanášecí rukavicí. Tímto však možnosti nánosu barvy zdaleka nekončí. Využít můžeme dále máčení, polévání, bubnování, navalování nebo třeba stříkání.

Každý způsob se hodí trošku na něco jiného. I když je natírací váleček neocenitelným pomocníkem a pravou rukou malířů při nátěru velkých ploch stěn našich pokojů, neznamená to, že se hodí na všechno. Velice využívaným způsobem nanášení barvy je také výše zmíněné stříkání, a to nejen proto, že díky němu vznikne asi nejmenší nepořádek a práce je mnohem efektivnější a rychlejší, ale také třeba proto, že se barva stříkaná strojem dostane i do těch nejmenších skulinek a všude tam, kam by se štětka ani váleček nedostaly.

Naše firma nabízí komplexní služby v aplikaci nátěrových hmot. Pomůžeme vám nejen zvolit nejlepší způsob nanášení barvy, ale také vám k němu dodáme veškerý materiál. Naší specialitou jsou právě nástřikové systémy.

Protože pro spoustu lidí mohou být stříkací zařízení španělskou vesnicí a ze strachu z jejich složitosti je raději ani nevyzkouší a místo toho zvolí klasickou barvu a štětku, u nás vám všechno vysvětlíme a naučíme vás s nástřikovými systémy pracovat. Snažíme se ušetřit váš čas, zefektivnit vaši práci a ukázat vám, že i nanášení barvy může být zábava. A jak to vlastně funguje?

Nátěrová hmota je nejprve upravená na vhodnou konzistenci a potom je ze stříkacího zařízení rozprašována na předmět. Po dopadu se drobné kapičky slévají v souvislý nátěrový film, který je ve výsledku k nerozeznání od běžného nátěru pouze s tím rozdílem, že je naprosto rovnoměrný a nanesený i v těch nejmenších škvírkách a záhybech.