Zeď nám spadla? Ne, při správném výběru stavební firmy

Zeď nám spadla? Ne, při správném výběru stavební firmy

Vlastní bydlení je jednou z životních milníků každého jedince. Je mnoho cest, jak se k vlastnímu domu dopracovat. Někdo chce mít se stavbou domu co nejméně starostí, proto se přiklání spíše pro stavbu na klíč. Menší angažovanost majitele stavby je při stavbě na klíč často vykoupena vyšší cenou domu. Pro úsporu nákladu proto často lidé volí stavbu domu svépomocí. Svépomocí se dá ušetřit opravdu velký obnos peněz, ale vykoupený možným stresem a je nutnost obrnit se trpělivostí.

Stavba svépomocí nebo klíč?

Práce při stavbě domu tvoří zhruba 40% z celkového nákladu. Objednání, jak bylo již zmíněno šetří čas, ale z finančního hlediska dokážou materiál pro stavbu sehnat za levnější ceny. Pokud jste nerozhodní a budete chtít svůj projekt třeba v průběhu stavebních prací měnit k obrazu svému, tak je pro vás výhodnější stavba svépomocí. Jelikož u staveb na klíč není po odsouhlasení projektu příliš prostoru pro změnu a stálo by vás to akorát další finance. V případě stavby na klíč máte i zaručené, že se na stavbě budou podílet odborníci z oboru a vy se nebudete muset zaobírat různými předpisy a zákony, které musí každá stavba následovat.

Nebojte se zeptat se odborníků

Pokud se rozhodnete pro stavbu svépomocí, neznamená to, že si veškeré práce budete řešit úplně sami. V rámci bezpečnosti se tento postup ani nedoporučuje, jelikož ne na všechno máte dostatečné informace a zkušenost pro provedení bezchybné stavby. Navíc některé chyby mohou mít fatální následky a jejich oprava může být finančně nákladná. Můžete tedy dojít do bodu, kdy v případě takovéto velké chyby ani nemusí vyjít stavba svépomocí výhodněji z finančního hlediska. Jednou z těchto oblastí stavby, kdy je bezchybná práce velice důležitá jsou třeba elektroinstalace, plynové rozvody nebo i zednické práce mohou skrývat mnohá úskalí.

Je třeba, aby i kvalitní zednické práce byly tvořeny od A do Z ve 100% kvalitě. Profesionální zednické práce a práci se sádrokartonem nabízí i pan Václav Pitrof, který se mimo jiné zabývá i obkladačskými pracemi, dlažbami, rekonstrukcemi všeho druhu a i fasádami.