Šetření energií = šetření životního prostředí

Šetření energií = šetření životního prostředí

Lidé každý den vyprodukují obrovské množství oxidu uhličitého, který urychluje změnu klimatu. Největší zdroj CO2 v každodenním životě představuje teplá voda a energie na vytápění. Nejen, že náklady na teplo a vodu stále dražší, a jejich neoptimální využívání pocítí naše peněženka, ale také mají vliv na naši planetu. Obecná ponaučení, jak šetřit energiemi jistě znáte. Regulovat teplotu v místnostech podle toho, jak často je obýváme, před radiátory neumisťovat nábytek ani závěsy, aby mohlo teplo proudit, větrat jen rychle a nárazově, zavírat dveře, pravidelně odvzdušňovat topná tělesa a samozřejmě také zateplit dům a vyměnit okna, aby pořádně těsnily. To vše výrazně pomůže, avšak zásadní je také správná regulace teploty a celková revitalizace otopné soustavy v daném objektu. V nově zatepleném domě dochází k výraznému snížení tepelných ztrát, čímž se otopná soustava zpravidla stává silně předimenzovanou a nadzásobenou teplem.

Odborníky na úspory energií a proměnu bydlení k udržitelnému je společnost Techem. Tato společnost nabízí komplexní, flexibilní a modulárně založené řešení ve spojení s nejmodernějšími technologiemi přístrojů zaměřené na úspory tepla, vody i jejich regulaci. Techem zařízení jako jsou indikátory nákladů na vytápění, měřiče tepla i chladu a bytové vodoměry měří přesně a spolehlivě a přispívají díky celkové digitalizace k šetření nákladů za energie. Techem stojí za efektivním využíváním energie a vody s inovativními řešeními od roku 1952. V současné době vám zařízení Techem poskytnou výrazný technologický náskok. Díky Techem Smart System získáte možnost dálkových odečtů vodoměrů měřičů tepla i dalších přístrojů, usnadníte si detekci chyb v systému snížíte svou administrativní zátěž a ještě získáte snadný přehled o všech svých datech.

Kromě přístrojů, jejich instalace a zajištění jejich servisu se dále Techem zaměřuje na rozúčtování pro bytové domy, nabízejí služby spojené se správou nemovitostí a poskytují moderní řešení v oblasti energetické účinnosti. Na jejich webových stránkách najdete vše důležité, celou řadu tipů a rad na šetření energiemi a můžete si přečíst vše o jejich chytrých řešeních.