Minibagry projedou úzkou uličkou

Minibagry projedou úzkou uličkou

Bydlíte v domě bez sklepa a potřebujete někam ukládat úrodu jablek? Je váš pozemek tak malý, že žádný stroj neprojede za dům a hrozí vám, že budete kvůli stavbě bazénu muset zbourat plot? Děláte přípojky k novostavbě, umístěné ve starší zástavbě? Potom je pro vás nejlepším řešením najít si stavební firmu, která má k provádění zemních prací ve své výbavě menší stroje.

Až si vyhledáte firmu Zdeněk Andr – zemní práce, zjistíte, že jste našli to pravé. Tato firma má téměř dvacetileté zkušenosti v oboru a specializuje se na práce menšího rozsahu. Má k dispozici minibagry, které se vejdou do prostoru širokého jen sedmdesát centimetrů, a proto se dobře pohybují na stísněných pozemcích. Poradí si dobře i s výkopy sklepů uvnitř domů, kam se velké stroje nevejdou. To ale neznamená, že by nemohla vyhloubit základy pro rodinné domy a dřevostavby, pro zahradní altány, zimní zahrady a ploty. Právě naopak. Na menším pozemku se stroje Zdeňka Andra pohybují mnohem pružněji a s prací si poradí rychleji než mohutné stroje, které se musí složitě točit. A navíc nehrozí, že by minibagry při práci na pozemku poškodily například vzrostlé stromy nebo keře.

Firma rovněž připraví plochu pro zámkovou dlažbu, vyhloubí svody a provede odvodnění kolem domu, vyhloubí výkopy pro přípojky vody, plynu, elektřiny a odpadů. Minibagry Wacker Neuson a Ortas jsou jako stvořené pro terénní úpravy pozemků, výkopy bazénů a zahradních jezírek, provádění drenáží a odvodnění pozemků.

Další specialitou této východočeské firmy je provádění protlaků pod komunikacemi. Jde o technologii, při které není třeba přerušit komunikaci výkopem. Speciální propichovací zařízení protlačí otvor, kterým se dají vést veškeré inženýrské sítě a domovní přípojky. Protlaky se provádějí v různých průměrech, nejmenší je 63 milimetrů, největší 220 milimetrů, a to do vzdálenosti patnáct až dvacet metrů podle druhu zeminy. Jediné, co je před vyhotovením protlaku třeba udělat, je vyhloubit startovací jámu o rozměru 150 x 100 centimetrů, někdy postačí i menší o velikosti 130 x 100 centimetrů. A musíte uznat, že vyhloubení jedné startovací jámy je mnohem šetrnější než hloubení dlouhého výkopu. S protlaky vše probíhá mnohem rychleji, odpadají vysoké náklady na výkopové práce, komunikace může zůstat v provozu a nedochází k téměř žádnému omezení.