Efektivní zpřístupňování terénu

Efektivní zpřístupňování terénu

Stavba rodinného domu zpravidla nezačíná tím, že se rovnou pustíte do položení základů. Velice často je nutná terénní úprava pozemku, protože ne vždy se poštěstí to, že se k vám dostane přesně takový pozemek, jaký si představujete. To, že odpovídá rozlohou vaší představě je naprosto klíčové, protože rozlohu následně už měnit logicky nelze. Je však řada dalších atributů, se kterými lze pracovat. Může se jednat o nerovnost terénu, svahovitost pozemku a podobně. Terénní úpravy není rozhodně záhodno brát na lehkou váhu, protože pokud se při modelaci budoucího terénu zahrady dopustíte chyb, může se to v budoucnosti promítnout na kvalitě vašeho bydlení.

Pokud se sami v této oblasti neorientujete, je vždy lepší vsadit na pomoc odborníků, kteří mají letité zkušenosti a také vlastní stavební techniku, bez které se při některých rozsáhlejších úpravách neobejdete. Zejména v případech, kdy je třeba dbát zvýšenou pozornost na funkční statiku pozemku z důvodu strmějšího svahu. V těchto případech totiž hrozí při špatně provedených úpravách sesuvy půdy, a tak se podceňování terénních úprav rozhodně nevyplácí. Pokud potřebujete provést jen malé změny a nečelíte žádným větším komplikacím, můžete se s čistým svědomím pustit do úprav sami. I v takovém to případě je vhodné se s danou problematikou alespoň poradit u odborníků.

Bojujete na svém pozemku se špatně přístupnými místy kvůli složitému terénu? Pokud ano, tak se rozhodně neváhejte obrátit na zkušeného odborníka. Libor Zahálka se specializuje na zpřístupnění terénu pomocí speciálního kráčivého bagru, který se dostane i do silně nepřístupného a svažitého terénu. Pokud se tedy nacházíte ve slepé uličce a klasická stavební technika vám k vyřešení dané situace nestačí, tato firma může být odpovědí. Libor Zahálka se specializuje na hrubé terénní úpravy pro stavby rodinných domů a na zpřístupnění pozemků, pomůže vám také při finálních úpravách pozemků a zahrad. Problémem není ani zakládání staveb mostů či nejrůznější úpravy koryt potoků. Nespornou výhodou je to, že práce provádí po celé České republice.