Dostupné bezbariérové bydlení už nemusí být utopie

Dostupné bezbariérové bydlení už nemusí být utopie

Dostupné a praktické bydlení pro seniory je neustále aktuálním tématem. Ve starším věku se požadavky na pohodlné bydlení proměňují například schody se mohou kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu stát nepřekonatelnou překážkou. Bezbariérových bytů, vyhovujících potřebám osob se sníženou soběstačností je trvale nedostatek. Kvůli tomu je často jedinou možností, jak zajistit seniorům pohodlí, je zařízení nabízející dlouhodobé pobytové služby, tedy domov pro seniory. Nejen, že může být takový postup necitlivý k potřebám staršího člověka, ale je i ekonomicky nákladný. Řešením může být systém podporovaného bydlení.

Na výstavbu podporovaného bydlení pro seniory se zaměřuje společnost ATRIO WOOD. Společnost dlouho sbírala zkušenosti a inspiraci v zahraničí, až přišla s projektem chráněného bydlení pro seniory a osoby se sníženou soběstačností. Především menším obcím nabízí optimální a universální typ nedostatkových a žádaných bezbariérových bytů. Systém ATRIO WOOD představuje sestavu modulového uspořádání libovolného počtu specifických malometrážních bytů s možností jejich naprosto neomezených kombinací co do počtu bytů i variability jejich skladeb v prostoru a v terénu. Stavby jsou realizovány z konstrukčního systému na bázi dřeva, který zajišťuje rychlost výstavby i přijatelnou cenu celé investice. Na realizaci bezbariérového chráněného bydlení je navíc často možné získat dotaci.

U bytů je kladen důraz na minimalizaci provozních nákladů, a proto i tepelně izolační vlastnosti celého bytového domu garantují jejich požadovaný nízkoenergetický standard. Vysoká kvalita provedení, značná rychlost výstavby a nízké pořizovací a provozní náklady bytů garantují bezkonkurenční nabídku pro investory a příjemné a bezstarostné bydlení pro seniory. Vedle toho společnost standardně nabízí široké spektrum stavebních aktivit, jako například rekonstrukci nemocnic i výstavbu rodinných domů. ATRIO WOOD nabízí také pomoc při zajištění financování staveb prostřednictvím dotačních titulů.