Chytrá elektroinstalace pro váš dům

Chytrá elektroinstalace pro váš dům

Elektřina je dnes naprosto zásadním prvkem každé domácnosti. Nejen že by nám bez ní nefungoval snad žádný spotřebič včetně ledničky či mikrovlnky, ale dost možná bychom si ani nezatopili či neohřáli vodu. O svícení světel a elektronickém zabezpečení domu ani nemluvě. Jen těžko si dnes představíme dobu, kdy stavby fungovaly bez elektroinstalace, která je pro nás dnes naprosto nepostradatelná.

Kromě toho, jakou bude mít náš dům omítku či jaký zvolíme typ střechy, se dnes majitelé domu musí rozhodovat i o tom, jakou si v domě udělají elektroinstalaci. I ta dnes totiž může mít více podob. Velmi oblíbenou je v dnešní době takzvaná chytrá elektroinstalace, přesto však spousta lidí nedá stále dopustit ani na elektroinstalaci klasickou. Než se však rozhodnete, jaká je pro váš dům ta pravá, je dobré zjistit si k oběma typům potřebné informace.

Chytrá elektroinstalace bývá většinou součástí takzvané chytré domácnosti. Jedná se o termín, který označuje zakomponování elektrických rozvodů pro osvětlení, rolety, zásuvky nebo třeba pohon garážových vrat do jednotného systému. Díky této integraci je následně možné veškeré spotřebiče a elektrické prvky domácnosti ovládat z jednoho zařízení, kterým může být například tablet nebo mobilní telefon. Takto zařízená domácnost nám nejen usnadní život a ušetří čas, ale také zvýší bezpečnost naší nemovitosti. Díky GPS v našem telefonu dokáže chytrá elektroinstalace například odpojit kuchyňské zásuvky s varnou konvicí či jiným spotřebičem. Třešničkou na dortu je potom například automatické otevírání příjezdové brány v momentě, kdy systém zaznamená blížící se auto na základě polohy GPS.

Pokud hledáte specialistu na chytrou elektroinstalaci, obraťte se na firmu DATAVOLT. Firma DATAVOLT s.r.o. je mladá dynamicky se rozvíjející elektromontážní firma, která se zabývá silnoproudou a slaboproudou technologií. Elektroinstalační práce firma poskytuje jak velkým firmám, tak také soukromým vlastníkům nemovitostí. Své zakázky firma přijímá po celé České republice, nemusíte mít tedy strach, že by zrovna v lokalitě vaší nemovitosti firma nepůsobila. Kromě montáže nové elektroinstalace si firmu můžete najmout také v případě, kdy potřebujete svou stávající elektroinstalaci opravit. Firma se dále specializuje také na zabezpečovací systémy nemovitostí.

Silnoproudé elektromontáže, které firma také nabízí, jsou základem pro zajištění správného chodu všech elektrických spotřebičů a zařízení. Slaboproudé systémy pomáhají urychlit přístup k informacím či zabezpečit osoby i majetek.