Spedice není logistika, aneb co od koho čekat

Spedice není logistika, aneb co od koho čekat

Snad každý, kdo se vrhne do podnikání (mimo služby) bude dříve nebo později řešit, jak dostat jistý objem svého zboží z bodu A do bodu B. Ať už jde o dostání materiálu na výrobu do skladu nebo o zaslání konečného produktu zákazníkovi, je třeba vyřešit, jak realizovat dopravu zboží. Když si začnete hledat autodopravu, najdete celou řadu společnosti, z nichž některé nabízejí logistické služby a jiné spedici. Logistická firma zabezpečuje komplexní služby spojené s přesunem zásilky od dodavatele k odběrateli. Tato firma zajistí kompletaci zásilky, její zabalení, manipulaci, uskladnění i přepravu. Také vyřídí veškeré potřebné dokumenty, zajistí pojištění a mnohdy nabízí také poradenství.

Ne každý však potřebuje natolik komplexní služby, často je cílem pouze přetavit zboží. V takovém případě je vhodnější spediční společnost. Ta není vázána dopravu realizovat, ale pouze ji smluvně obstarat. To znamená že spediční firma zajišťuje přepravce pro zboží, nemá povinnosti zajistit ji vlastní autodopravou. Proto ne vždy máte jistotu, že přepravce bude skutečně spolehlivý a zajistí bezproblémovou dopravu zboží na místo určení. Některé spediční firmy nabízejí vlastní autodopravu a díky tomu se můžete spolehnout na kvalitu poskytovaných služeb.

Společnost Jordán transport disponuje vlastním moderním vozovým parkem. Vozy jsou maximálně 4 roky staré a jejich řidiči prochází pravidelnými školeními podle nových zákonných norem a mezinárodních předpisů. Jordan transport zajišťuje transport zásilek od 1 palety až po 38 palet, stejně jako od 1 kila až po 24 tun. Hlavní zaměření nákladní kamionové dopravy je na transport zásilek mezi Českou republikou a Rakouskem. Nakládka a zabezpečení zboží je pro společnost prioritou pro zajištění kvalitní přepravy každé zásilky. Přepravu má společnost pojištěnou jak v rámci pojištění nákladu, tak i zákonného pojištění zdraví a majetku v rozsahu od 10 mil. Kč až po 100 mil. Kč.