Stroje, jejich součásti i další kovové předměty se musí čistit. Je to proces, při kterém si s běžnými prostředky nevystačíme, je třeba se obrátit na specializovanou firmu. Tryskání suchým ledem se už od roku 2003 věnuje firma Průmyslové aplikace Pelhřimov. Její pracovníci mají velké zkušenosti i s čištěním vzduchotechniky a odtahů, jsou vybaveni na sanaci uzavřených prostor a nádob, v nichž zajišťují měření koncentrace CO2.
Na čištění suchým ledem se používají stroje dánského výrobce Icetech a švýcarského AscoJet. Tato technologie se uplatňuje v automobilovém, polygrafickém, potravinářském, strojírenském, farmaceutickém, gumárenském a papírenském průmyslu, a také v energetice a teplárenství. Firmy si mohou tryskací zařízení dokonce pronajmout i s kompresorem a čištění si provést vlastními silami. Suchý led je na objednávku možné doručit kamkoliv v České republice v tepelně izolovaných kontejnerech. Tryskání suchým ledem je velmi efektivní, rychlá a ekologická metoda. Suchý led je extrémně chladný, netaje, ale sublimuje. Otryskávání má tři fáze – kinetickou, termickou a sublimaci. Při kinetické fázi částice suchého ledu dopadají na čištěný povrch, naruší a uvolní kontaminant, ten se prudce ochladí, stane se křehkým a lehce se oddělí od povrchu. Částice suchého ledu pronikají znečištěním a okamžitě se mění v plyn. Při procesu nevzniká žádný sekundární odpad, uvolněné částice se zametou nebo vysají. Nepoužívají se žádné toxické látky ani chemikálie, čištěné povrchy se nepoškozují. Čištění se dá provádět i na těžko dostupných místech, není třeba demontovat stroje a přerušovat výrobní proces na dlouhou dobu.
Dalším způsobem čištění je mobilní pískování, které se používá před novým nátěrem. Otryskáním se povrch zbaví starého nánosu laku, rzi a upraví se na požadovaný kotvící profil. Tryskají se ocelové konstrukce, nádrže, kamenné schody a další předměty.